کارهای تکراری را به imacros بسپارید

homepage-banner-small

بارها و بارها از دوستان شنیدم که برای دانلود شبانه مشکل دارند و دنبال راهی میگردن برای اینکه اسپولر اتومات وصل بشه. باید طرح مسئله بشه. اولین چیزی که به ذهن میرسه اینه که اون برنامه ای که ما نیاز داریم باید دو تا کار انجام بده. یکی تشخیص بده که اینترنت قطع شده و دوم اینکه بصورت اوتومات در اسپولر لاگین بشه.

اما فکر کنم دوستان روی اولی گیر کردن، درحالی که اولی خیلی هم مهم نیست و ما میدونیم ساعت 1 نصف شب، اسپولر وصل نیست. یا میتونیم احتمال بدیم هر 1 ساعت یکبار ممکنه اسپولر قطع بشه. پس خیلی مهم نیست برنامه ی ما بتونه تشخیص بده اینترنت قطع شده (شاید بعدا درباره ی این بیشتر فکر کنیم) فعلا از این مسئله عبور میکنیم. اما چطور اسپولر را اوتوماتیک لاگین کنیم؟ اینجاست که برنامه ی imacros قدرت نمایی میکنه.

نرم افزار imacros چه کار میکند؟

شما میتونید کارهای تکراری خودتون رو به این نرم افزار بسپارید، البته در زمینه ی مرورگرهای وب. این شرکت برای مرورگرهای کروم و فایرفاکس افزونه های مجانی داره. به نقل از howtogeek شما باید بتونید با استفاده از فایرفاکس و این و یک افزونه ی دیگر، کارهای خودتون رو زمانبندی کنید. اما من نرم افزار مرورگر این شرکت رو استفاده و امتحان کردم و جواب گرفتم.

imacros-cong - cụ - tu -dong-hoa-manh-me

برای استفاده از imacros شما دکمه ی record را میزنید و بعد کاری را در صفحه ی وب انجام میدید. بعد از اینکه کار شما تمام شد دکمه ی stop را کلیک میکنید و ذخیره میکنید. برای کار record شده دستوراتی نوشته میشود و به صورت جاوا اسکریپت ذخیره میشود. حالا باید انتخاب کنید که این کد در چه فرمتی ذخیره کنید. اگر از این نرم افزار به عنوان افزونه ی مرورگرتون استفاده میکنید فقط میتونید به صورت bookmark ذخیره کنید که هروقت روش کلیک میکنید کار record شده اوتوماتیک انجام بشه. و فراخوانی یک bookmark برای windows scheduler کار راحتی نیست، مخصوصا اینکه bookmark شما یک کد جاوا اسکریپت باشه. اما نرم افزار مرورگر این شرکت امکانات بیشتری داره.

 

مرورگر imacros

این مرورگر پولی بوده و نسخه ی کامل این نرم افزار رو میتونید از این لینک دانلود کنید. نرم افزار رو نصب کنید و با استفاده از keygen سریال نرم افزار را وارد کنید. حالا با استفاده از نرم افزار همان کاری که میخواید record بشه رو انجام بدید و به صورت فایل ذخیره کنید. حالا تنها کاری که باید انجام بدید اینه که با استفاده از windows scheduler این فایل رو فراخوانی کنید تا در زمان های معین اجرا بشه. اما تجربه ی من این بود که وقت این فایل رو به صورت مستقیم در windows scheduler فراخونی میکردم فقط نرم افزار باز میشد و کار خاص دیگه ای انجام نمیشد، یعنی فایل اصلا اجرا نمیشد و فقط نرم افزار imacros باز میشد. کاری که من کردم و جواب گرفتم این بود که با استفاده از notepad یک بچ فایل (batch file) با پسوند bat. ایجاد کردم و فایل خودم رو فراخونی کردم. و در windows scheduler اون بچ فایل رو فراخونی کردم و جواب داد.

overview-banner

حالا دیگه لازم نیست تا ساعت یک شب بیدار بمونم تا بخوام داخل اسپولر لاگین بشم و دانلود رو شروع کنم. چون خود IDM رو که میشه جداگانه زمانبندی کرد و فقط کافیه که لپتاپ رو روشن بذارم. البته روشن و خاموش شده کامپیوتر رو هم میشه زمانبندی کرد، اما خیلی مهم نیست.

1 Comment - Leave a comment
  1. مرتضی می‌گه:

    همیشه به این فکر میکردم که اگه یه برنامه‌ای بود که همه کارای آدمو عینا تقلید میکرد چقدر خوب بود
    این برنامه تا حد زیادی همون کارو انجام میده 🙂

پاسخ دهید